SCM Craiova la prima victorie europeana

Asa cum va spuneam, SCM Craiova ne-a prilejuit ieri o premiera a handbalului craiovean. A fost prima participare in cupele europene si prima victorie. Desi ambele meciuri cu echipa sarbeasca Radnicki Kragujevac se desfasoara la Craiova, primul meci a fost considerat in deplasare pentru fetele noastre.

M-am bucurat ca am facut deplasarea la Sala Polivalenta Craiova pentru ca a fost un meci frumos, incheiat cu prima victorie a fetelor noastre in cupele europene.

Prima repriza a fost foarte echilibrata, cele doua echipe schimbandu-se la conducere de mai multe ori. Simona Gogirla a solicitat la timp time-out-ul
time-out Simona Gogirla
si fetele noastre au reusit sa termine prima repriza cu un avantaj minim.
scor la pauza
Am avut noroc cu paradele de exceptie ale Dianei Petrescu, portarita noastra blocand chiar si cateva lovituri de la 7 metri.
Diana Petrescu la 7 metri
Dupa pauza SCM Craiova a revenit mai hotarata pe teren, apararea a functionat mai bine
SCM Craiova in aparare
fetele noastre s-au sprijinit reciproc
sprijin reciproc
si meciul s-a incheiat cu victoria Craiovei la 6 puncte diferenta.
victorie SCM Craiova la 6 puncte diferenta

Cateva concluzii dupa primul meci international

Mi-a placut prestatia arbitrelor straine.
arbitrele din Croatia
felicitari pentru prima victorie internationala

Ne asteapta si azi returul de la ora 17:45 in Sala Polivalenta, pana atunci va las cu mai multe imagini din meciul din "deplasare" si cu indemnul...