SCM Craiova, prima victorie din retur

Dupa ce in ultimele meciuri din deplasare fetele de la SCM Craiova au condus tot timpul, dar au pierdut pe final, azi a venit in sfarsit prima victorie din returul campionatului.

N-a fost un meci usor, dar de data asta craiovencele au condus pana la sfarsit.
scor la pauza
La pauza a fost 12-9 pentru Craiova, poarta noastra fiind inchisa bine de Mirela Pasca,
Ane Eidem
iar atacul punctand prin gurile de foc Madalina Zamfirescu si Bianca Tiron.
Bianca Tiron si Madalina Zamfirescu
Primele minute ale reprizei secunde au fost lipsite de goluri, tabela mentinandu-se minte in sir neschimbata.
tabela inghetata
A fost un meci tensionat, cu multe eliminari si pe teren si pe bancile tehnice, in ambele tabere.

Spre deosebire de meciurile amintite, cand am pierdut la diferenta de 1 gol, de data aceasta SCM Craiova s-a distantat spre final, cu contributia majora a Ionicai Munteanu in aparare.
Ionica Munteanu
S-a terminat cu 22 - 17 pentru SCM Craiova, dupa un meci in care s-a vazut pofta de victorie.
scor final
Speram ca prima victorie din retur sa le dea mai multa incredere fetelor noastre si sa aduca si alte puncte.
Bravo fetelor!
O nota buna si pentru publicul craiovean, venit in numar mare sa-si incurajeze favoritele. O remarca si pentru Ane Eidem, care a savurat victoria intr-un mod inedit la toba galeriei :)
Ane Eidem la galerie
Pana la urmatoarele victorii va las cu mai multe imagini de la SCM Craiova - HC Zalau.